V roce 2024 budou probíhat tyto kurzy:

Kurz vazby květin - kurz určený pro hobby zájemce. Trvá tři hodiny v maximálním počtu 5 lidí, v naší vazárně v Oblekovicích. Na kurzu probereme základní znalosti o sběru a ošetření řezaných květin a péči o kytici ve váze. Nejvíce času věnujeme samotnému vázání přírodní kytice. Vazbu předvedu a pak účastníky obcházím a individuálně pomáhám radou či ukázkou jak co zlepšit. Domů si odnesete velkou kytici z naší farmy, příjemný zážitek a základní znalosti květinového farmáře . Cena 2800,- 

Termíny pro 2024: 

Jarní tulipánový - 20.4.2024 sobota 15-17:30

Jarní tulipánový - 24.4.2024 středa 17-19:30

další kurzy vypíši v průběhu sezóny...
fotografka: @blogkitchenstory
fotografka: @blogkitchenstory

Kurz svatební floristiky - dvoudenní kurz určený pro začínající floristy. Kurz je velmi intenzivní, max. pro 5 lidí na turnus. Naučím vás základní teorii založenou na mých zkušenostech (mám za sebou 94 spokojených nevěst i certifikát floristy). Naučím vás to, co se mi osvědčilo a používám to ve většině případů stále dokola. Dalo by se říct - svatební floristické minimum ve vztahu k farmaření. Samozřejmostí je diskuse/odpovědi na všechny vaše dotazy a nácvik základních svatebních vazeb/dekorací s naším květinovým materiálem. Věřím, že po kurzu budete vědět, co vás čeká, jaké kroky a kdy podniknout, jakou práci můžete s klidem odevzdat, získáte sebedůvěru a odvahu říct "ano" prvním nevěstám :-)

Kurz není určený pro ty, kdo již svatby dělají levou zadní, a je zaměřen opravdu speciálně na květinové farmáře, kteří chtějí dělat svatby z vlastních květin, nebo o tom uvažují do budoucna. Jako farmáři-floristi, máme určité specifické podmínky i do jisté míry vymezený floristický směr, na který je kurz zaměřen (vazba čistě z přírodního materiálu, vegetativní styl).

Obsah kurzu:

  • Proč být "farmer-florist", proč dělat svatby (nejen o tom, že pletí a zalévání vám na složenky při mikropodnikání nevydělá )
  • Jak najít klienty
  • Komunikace s nevěstou (o čem a jak mluvit, emaily, schůzka, trocha psychologie)
  • Organizace práce (časové nároky, postupy, procesy)
  • floristické materiály, pomůcky a práce s nimi
  • výběr, sběr, příprava a skladování materiálu
  • základy estetiky ve vztahu k floristice
  • Techniky - praxe: vazba svatební kytice, věneček, náramek, korsáž, ukázka tvorby aranžmá na stůl a slavobránu
  • Zálohy, fakturace, cenotvorba

Všechny vaše výtvory nafotíme (a můžete si je odvézt), dostanete skripta, kde je vše základní sepsáno, dostanete odkazy a doporučení na samostudium i můj doporučený seznam květin k pěstování, včetně planých druhů. Budete mít také možnost obrátit se na mě o radu a konzultaci v následujícím roce.

Turnusy běží od června do září v pracovních dnech z kraje týdne (proto aby se nekryl s nejvytíženějšími dny farmářů - pátkem a sobotou) přímo na naší základně. Ti, kteří to k nám mají daleko a nejsou nároční, můžou přespat u nás na zahradě. 

Cena kurzu je 9000 Kč (záloha 4500 + doplatek 4500) POZOR PLATÍ POUZE PRO PŘIHLÁŠENÉ DO KONCE DUBNA 2024, POZDĚJI ZVYŠUJI CENU na 10500. V ceně je drobné občerstvení (svačina, kafe, čaj...). Součástí ceny je samozřejmě veškerý materiál a pomůcky potřebné pro naši práci. Oběd si necháváme dovézt, není v ceně. 

 Věřím, že kurz je dobrá investice, která se vám může vrátit již po první svatbě a posunout vás k finanční udržitelnosti.

Vzhledem k malému počtu možných účastníků se jedná o velmi komorní akci, kde můžete navázat kromě květin třeba i přátelské kontakty. Vhodné pro introverty ;)

Pro více informací, pište na farmarezanka@email.cz 

Termíny: 

28. - 29.5. 2024 

11. - 12.6. 2024

další v sezóně podle zájmu


Individuální konzultace k založení květinové farmy -Zaznamenali jsme velký zájem nejen o kurzy vazby, ale i o pěstování květin a to především mezi aspirujícími květinovými farmáři. Protože příprava kvalitního kurzu zaměřeného pro rozjezd květinové farmy nám zatím přijde jako příliš velké sousto (přece jen téma je to enormně obsáhlé), rozhodli jsme se pro kompromis a tím jsou individuální konzultace.

Pokud už plánujete, nebo zatím jen sníte o tom, že byste se živili pěstováním květin, ráda se s vámi setkám osobně.

Můžete mě vyzpovídat ohledně všeho, čeho se naše podnikání týká, já vám můžu nabídnout mé osobní poznatky, zkušenosti a názory na tuto práci, které jsme nasbírali za 6let tvrdé práce na cestě k udržitelnému živobytí. Informace sdílím ráda, nebudu vám malovat idealistický obraz, ani vás zrazovat od snu. Můžeme se sejít na kafe na hodinu, nebo strávit půl dne na našich pozemcích, to bude záležet jen na vás. Můžeme probrat všechny vaše nápady, možnosti a obavy, osobní konzultace vám tak může dát i více, než kurz, kde byste se dozvídali konkrétní postupy např. jak, co a kdy zasadit (ale i na to se mně samozřejmě můžete ptát).

Přijďte si udělat autentický obraz toho, jak farmaření vypadá, co tato práce obnáší za úskalí i výhody, a vyslechnout reálný příběh někoho, kdo už si začátky prošel.

Mnoho lidí má o květinovém farmaření velmi naivní romantické představy, které je můžou zavést do slepé uličky finanční krize, osobního vyhoření a obrat je o radost z toho, co bylo na začátku jejich koníčkem. Na druhou stranu je věřím i velký prostor pro mnoho šikovných pracovitých farmářů, kteří na trh přinesou čerstvý vítr lokálních ekologicky vypěstovaných květin. Farmaření může být noční můrou anebo dobrodružným, krásným posláním.

Pokud byste o individuální konzultaci měli zájem, napište mi něco o sobě a na jaře společně naplánujeme vaši návštěvu.