Semínková horečka

02.02.2016

"Každý kdo si myslí, že zahradničení začíná na jaře a končí na podzim, opomíjí tu nejlepší část roku... protože zahradničení začíná v lednu, když o tom co přijde zatím jen sníte." Můj oblíbený citát, který vystihuje to, co je třeba zařídit před příchodem jara. Přetvořit sny ve strategické plány, a kromě jiného objednat semínka, které vás pak zaměstnají na zbytek roku. Krásná práce! 

Letos pro mě poprvé... plavu v tom jako když hodíte kočku do vody, ale je to zábavné a napínavé. Teď už jen netrpělivě čekám na pošťačku, která zvoní pomalu každý druhý den a cítím trému, zda se mi povede z těch drobných drahokamů vypěstovat záplavu odzbrojující krásy.

Po hodinách a dnech surfování na internetu, jsem nakoupila u několika společností: Suttons seeds (odesílají i větší množství, přestože jde o anglickou společnost a ke všemu ještě v ten stejný den objednávky), Muller seeds (profesionální holandský dodavatel, odběr většího množství semen), AEV-VS (česká firma s nepřeberným množstvím různých kultivarů letniček, ale taky trvalek!) Dobrá semena (česká firmička, která má asi největší sbírku i těch nejnovějších odrůd dýní, kterým prostě nejde odolat), osiva-semena (česká forma se zajímavou nabídkou a rychlými službami) a nakonec Kvetiny-semena (pro jejich sbírku slunečnic a nebesky modrý hrachor).